مقالات دوربین مداربسته

آسانسورها و حریم خصوصی شما

آیا هنگام سوار شدن تحت مراقبت قرار می گیرید؟

آیا هیچ وقت نگران حریم خصوصی خود در آسانسور هستید؟ آیا به این واقعیت فکر می کنید که ممکن است دوربین های نظارتی وجود داشته باشد که هر حرکت شما را ضبط می کند؟

آیا از حقوق خود می دانید و آیا حتی وقتی در چنین مکان عمومی هستید حتی حقوقی دارید؟ در اینجا آغازگر شما در مورد آسانسور و حریم خصوصی شما است:

جایی که احتمالاً ثبت می شود

بسیاری از آسانسورها در مکانهای عمومی مانند ساختمانهای اداری ، هتلها ، استادیوم ها و تئاترها قرار است در آسانسورها دارای دوربین فیلمبرداری باشند.

ثبت و رفت و آمد افراد ، چه برای امنیت سایر بازدید کنندگان و چه برای اموال ، کاملاً قانونی و قابل قبول است. در بعضی موارد ، ضروری است.

نظارت تصویری در آسانسورها

همه ما تصاویر ویدئویی فاش شده از افراد در آسانسور را دیده ایم. اصطلاحاً غالباً تصاویر مربوط به افراد مشهور یا ورزشکارانی است که درگیر عمل شده اند.

بار دیگر فیلم به پرونده قضایی پیوست شده و فیلم به عنوان مدرک مورد استفاده قرار می گیرد.

بدون شک شما سوار آسانسور شده اید و دوربین مداربسته را مشاهده کرده اید که به سمت شما نشانه رفته است.

شاید در مورد قانونی بودن دوربین های امنیتی در مکان های عمومی تعجب کرده باشید.

در حالی که دوربین مجاز است – به دلیل منطقی – قوانینی حاکم بر زمان و چگونگی استفاده از چنین دستگاه هایی وجود دارد


“صاحبان مشاغل خصوصی به طور کلی مجاز به نصب دوربین های نظارتی ، حتی دوربینهای مخفی ، در مناطقی هستند که هدف قانونی مشاغل را تبلیغ می کنند.

دوربین های ورودی و پیشخوان های اتاق چک برای تشخیص سرقت احتمالی مشکلی ندارند. “

این بدان معنا نیست که مالکان ساختمان ها در هنگام ثبت اقدامات افرادی که از درهای آنها عبور می کنند ، سلطنت رایگان دارند.

حقوق حریم خصوصی دستورالعمل های سختگیرانه ای را تعیین می کند که مالکان باید از آنها پیروی کنند.

به عنوان مثال ، از دوربین ها فقط می توان برای ضبط فیلم استفاده کرد ، نه صدا. همچنین در مکان های خاص مانند حمام یا رختکن اجازه ورود دوربین نیست.

“برای جلوگیری از نقض قوانین حریم خصوصی ، دوربین های موجود در آسانسور باید یک هدف تجاری مشروع را داشته باشند و از ورود به حریم خصوصی انتظار معقول شخص جلوگیری کنند.

به همین دلیل ، دوربین های امنیتی آسانسور در یک مکان دید بالا نصب می شوند و فقط فیلم ضبط می کنند. ضبط صدا بدون اجازه مغایر با قوانین شنود فدرال است. “

در مورد شنود در آسانسور چطور؟

همه ما با افراد دیگر – شاید همکاران یا حتی غریبه های کاملاً – در آسانسور بوده ایم که به نظر نمی رسد در حین سوار شدن ، مشاغل شخصی خود را پخش کنند.

احتمالاً شما این مکالمه ها را انجام داده اید ، یا با یک دوست یا حتی کسی که از طریق تلفن صحبت کرده است. آیا حق شما برای حفظ حریم خصوصی در آسانسورها تا استراق سمع پیش می رود؟

شما هیچ حق حریم شخصی برای جلوگیری از شنیدن صدای زیاد کسی یا شنود مکالمه در آسانسور ندارید – به شرطی که آن شخص با شما در آسانسور باشد.”

در حالی که نمی توانید در مورد استراق سمع کاری انجام دهید ، اما در مورد ضبط چیزی که در آسانسور می شنوید ، همین قوانین اعمال می شود.

مثلاً کسی مخفیانه مکالمه را روی تلفن خود ضبط کند هنوز غیرقانونی است.

فروش فیلم یا صدا نیز غیرقانونی است ، اگرچه همیشه به نظر می رسد که صحبت از افراد مشهور یا ورزشکاران باشد.

در حقیقت ، اگر کسی تصاویر امنیتی گرفته شده در آسانسور را بفروشد ، ممکن است در صورت محکومیت جریمه شود و تحت پیگرد قانونی قرار گیرد که مجازات آن تا 5 سال مجازات است.

آسانسورها در معرض دید عموم قرار دارند بنابراین هیچ وقت تضمین کننده حریم خصوصی شما نیست. بهتر است همیشه به یاد داشته باشید که دوربین ها می توانند همیشه در شما باشند ، بنابراین احتیاط لازم را انجام دهید.


آیا دوربین های امنیتی می توانند صدا را به صورت قانونی ضبط کنند – این بستگی دارد


قوانین نظارت صوتی براساس ایالت در هر مکان متفاوت است و به طور کلی سختگیرانه تر از مقررات نظارت تصویری است.

و این همچنین توضیح می دهد که چرا همه دوربین های امنیتی صدا ندارند.

برای کمک به شما در یادگیری وجود غیرقانونی بودن دوربین های امنیتی با صدا در مکان خود ، در اینجا چند فاکتور لازم برای بررسی وجود دارد.

دوربین های مدار بسته با ضبط صدا در کجا نصب شده اند؟

اگر دوربین های امنیتی با صوت به منظور امنیت در خانه شما قرار گرفته باشند ، بدون هیچ تردیدی ، دوربین های مدار بسته می توانند صدا را به صورت قانونی ضبط کنند.

وقتی صحبت از مکان هایی می شود که افراد انتظار حفظ حریم خصوصی دارند ، مانند اتاق خواب ، رختکن ، توالت و غیره ، ضبط صدا و تصویر مجاز نیست.

قانونی بودن ضبط صدا در اماکن عمومی پیچیده تر است و شما باید فاکتورهای دیگری را نیز درنظر بگیرید (در زیر ذکر شده است).

برای مرجع شما: آیا یک کارفرما می تواند صدا را در محل کار ضبط کند؟ برای یافتن پاسخ این پست را بخوانید.

شماره 2 آیا موضوع به ضبط صدا رضایت دارد؟ طبق قوانین حریم خصوصی در بیشتر ایالت ها ، دوربین های مدار بسته نمی توانند صدا را ضبط کنند مگر اینکه رضایت حداقل یکی از طرف های درگیر در مکالمه را کسب کنید.

در مکانهایی مانند کالیفرنیا ، کنتیکت ، دلاور ، فلوریدا ، هاوایی ، ایلینوی ، کانزاس ، مریلند ، ماساچوست ، میشیگان ، مونتانا ، نوادا ، نیوهمپشایر ، پنسیلوانیا ، یوتا و واشنگتن ، قبل از ضبط دوربین های امنیتی ، رضایت همه طرفها لازم است به طور قانونی صدا

همچنین ، قرار دادن علائمی که مشخص می کند ضبط صدا در حال انجام است ، در اکثر ایالت ها نیز می تواند به عنوان رضایت قلمداد شود.

به عنوان مثال ، صاحبان مشاغل کوچک معمولاً علامتی را نشان می دهند که استفاده از دوربین های امنیتی فروشگاه خرده فروشی را نشان می دهد.

مطمئن ترین راه برای یادگیری اینکه آیا دوربین های امنیتی می توانند صدا داشته باشند ، جستجو در قوانین محلی ، ایالتی و فدرال مربوطه یا مشاوره مستقیم با وکیل خود قبل از نصب یک دوربین است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *