دوربین مداربسته مخفی‌ یکی از ابزار‌های مهم برای نظارت امنیتی می‌باشد. دوربین مداربسته در واقع برای اهداف امنیتی طراحی شده است. این سیستم فیلم‌های ویدئویی را ضبط و انتقال می‌دهد.

امروزه در بسیاری از خانه‌ها، شرکت‌ها و سازمان‌ها برای حفاظت و امنیت بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد و شما می‌توانید با خیالی آسوده و راحت مکان‌یا خانه خود را ترک کنید و در هر جای دنیا که هستید از طریق شبکه جهانی اینترنت بر خانه و محل کار خود نظارت داشته باشید و در صورت مشاهده مشکوک اقدامات لازم امنیتی را انجام دهید.

دوربین های مداربسته مخفی، که به عنوان دوربین های جاسوسی نیز شناخته می شوند ، طی سالهای اخیر محبوبیت بیشتری پیدا کرده اند.

این عمدتا به این دلیل است که اکنون آنها مقرون به صرفه تر و در دسترس عموم قرار گرفته اند.

اما دقیقاً دوربین مداربسته مخفی چیست و چرا ممکن است به آن نیاز داشته باشید؟

امکان خرید انواع مجاز دوربین مداربسته مخفی در این سایت برای شما فراهم شده است 

دوربین مداربسته مخفی چیست؟

دوربین مداربسته مخفی ، یا دوربین جاسوسی ، دستگاهی است که می تواند تصاویر ، فیلم یا ترکیبی از هر دو را برای اهداف امنیتی ضبط کند.

همانطور که از نام این دستگاه پیداست دوربین مخفی است و با چشم غیر مسلح قابل دیدن نیست.

در بسیاری از موارد ، دوربین به عنوان یک شیء دیگر در داخل خانه پنهان شده است

و در بسیاری از موارد ، می تواند به عنوان دزدگیر سارق یا به عنوان آشکارساز دود ظاهر شود.

هنگامی که با دوربین مدار بسته ترکیب شد ، می توانید ساعت ها فیلم ویدئویی را از داخل خانه ،

خارج از ملک یا محل کار خود بدست آورید.

دسترسی سریع به موضوعات این صفحه

 

 

دوربین مداربسته مخفی

از جمله کاربرد‌های دوربین مداربسته مخفی و دوربین‌های امنیتی، استفاده در اماکن عمومی‌ مانند پارکینگ‌ها، نظارت بر ترافیک، نظارت بر محیط‌های صنعتی سمی، در بانک‌ها برای ضبط سوابق بصری، نظارت بر زندان‌ها و خدمات حمل و نقل را می‌توان بر شمرد.

بهترین مکان نصب برای این دسته از دوربین ها در جایی دور از دسترس و رویت دیگران است تا به راحتی قابل ردیابی و شناسایی نباشند و نکته ی مهمی که قبل از استفاده از دوربین مخفی بهتر است بدانید؛ گرفتن مجوز برای نصب این دوربین ها می باشد و بدون ارائه مجوز در واقع نقض حریم شخصی محسوب و پیگرد قانونی برای شما به همراه خواهد داشت.

برای داشتن بهترین سیستم دوربین مداربسته مخفی و دوربین مخفی کوچک، سیستم نصب شده شما باید شامل تجهیزات به صورت کامل باشد که در ادامه مقاله چند مورد از این تجهیزات را ذکر می‌کنیم:

تجهیزات‌ یک سیستم دوربین مداربسته مخفی

 • دوربین‌های امنیتی (آنالوگ‌یا دیجیتال)
 • کابل‌ها (ارتباط با مدل دوربین)
 • ضبط ویدیو (DVR‌یا NVR که در برخی از دوربین ها مموری کارت وظیفه ضبط را انجام خواهد داد)

یک واحد ذخیره سازی، معمولاً‌یک‌هارد دیسک

 • واحد نمایش، مانند مانیتور (اختیاری)

سیستم دوربین مداربسته مخفی

انواع دوربین مداربسته مخفی 

دوربین مداربسته مخفی به دو دسته  باسیم و بدون سیم تقسیم بندی می‌شوند:

دوربین مداربسته مخفی با سیم :

دوربین مداربسته کوچک

در این مدل از دوربین‌ها امکان ارسال اطلاعات  فقط در فاصله ای مشخص شده  امکان پذیر است و در صورت دور شدن از آن محدوده دیگر دستگاه گیرنده قادر به دریافت تصاویر ضبط شده نخواهد بود و کنترل این دوربین‌ها با ریموت صورت می‌گیرد.

دوربین مداربسته مخفی بدون سیم:

تصور اشتباهی که از این مدل دوربین‌ها در ذهن همه نقش بسته، نصب دوربینی بدون تجهیزات سیم کشی است. بهتر است بدانید که اصطلاح بدون سیم در واقع مربوط به انتقال اطلاعات با سیگنال‌های ویدیویی می‌باشد. در دوربین مداربسته مخفی بدون سیم، تصاویر در حافظه داخلی ضبط نمی‌شوند و به وسیله سیگنال ها اطلاعات به جایی دیگر به صورت آنلاین انتقال داده می‌شوند. امکان مشاهده این تصاویر در هر مکانی به صورت ضبط شده و زنده می‌باشد و این‌یکی از مزیت‌های استفاده از این مدل دوربین مخفی می‌باشد. در ادامه مقاله شما را با چند نوع از مدل‌های دوربین مداربسته آشنا می‌کنیم:

دوربین مداربسته مخفی پین هول:

دوربین مخفی کوچک

دوربین مداربسته پین هول معروف به دوربین مخفی مینیاتوری‌یکی از رایج ترین دوربین‌های مخفی می‌باشد که در مکان‌های مختلف کاربرد دارد. علت اصلی محبوبیت این مدل دوربین مخفی سایز 2. 8 میلیمتری لنز بکار برده شده در سیستم این دوربین می‌باشد. با توجه به اندازه کوچک لنز این دوربین و کیس 3*3 سانتیمتر آن به راحتی قابل نصب برای ضبط تصاویر نامحسوس می‌باشد. پین هول قادر است از درون‌یک روزنه کوچک به قطر 3 میلیمتر نیز تصاویر را ضبط کند. ویژگی بارز در دوربین مداربسته مخفی پین هول کیفیت تصویر 2 مگاپیکسل با رزولوشن 1920*1080 می‌باشد که داشتن این قابلیت ضعف این دوربین را بخاطر نداشتن خاصیت  دید در شب پوشش می‌دهد. و کاربد اصلی آنها استفاده در آسانسورها و اتاق‌ها می‌باشد.

استفاده از دوربین مداربسته لامپی به عنوان دوربین مخفی

دوربین مداربسته مخفی لامپی جزء دوربین‌های بیسیم محسوب می‌شود که برای راحتی کار و استفاده نکردن از سیستم سیم کشی به صورت‌یک لامپ ساخته شده است که قابل نصب بر روی سرپیچ لامپ می‌باشد. در سیستم دوربین مداربسته مخفی این مدل از لنز 360 درجه استفاده شده است. برای ضبط تصاویر از حافظه میکرو اس دی بهره برده اند و از جمله تجهیزات دیگری که در دوربین مخفی لامپی به کار برده شده می‌توان به قابلیت وای فای اشاره کرد که با استفاده از این توانایی تصاویر ضبط شده به تلفن همراه انتقال داده می‌شود و امکان کنترل از راه دور در این دوربین مداربسته مخفی وجود دارد.

دوربین مداربسته مخفی لامپی

دوربین مداربسته فلتی

دوربین مداربسته فلتی ‌یکی از ریزترین دوربین‌های مخفی محسوب می‌شود که قابل نصب در هواکش، زنگ خانه، کارتن و. . . . می‌باشد. این دوربین مداربسته مخفی کوچک  معمولاً دارای‌یک فلت 15 تا 20 سانتیمتر است.‌یکی از ویژگی‌های مهم این سیستم لنز 8 میلیمتری آن است که تصاویری با کیفیت 10 مگاپیکسل به ما ارائه می‌دهد. قابلیت ارسال تصاویر ضبط شده به موبایل بدون حضور اینترنت را برای ما ممکن می‌سازد.  در تجهیزات آن می‌توان به وجود وای فای و وصل شدن به مودم برای کنترل راه دور نام برد. بارزترین ویژگی آن استفاده از باتری لیتیومی‌است که زمان قطع شدن برق تا 3 ساعت تصاویر را ضبط و نگهداری می‌کند. برای دائم بودن تصاویر برداری آن می‌شود آن را به طور مستقیم به برق متصل کرد. جالب ترین ویژگی دوربین مداربسته فلتی قابلیت  اتصال به پاور بانک می‌باشد. نکته‌ی مهم دیگری که درباره این نوع دوربین مخفی می‌توان بیان کرد؛ مجهز بودن بعضی از مدل‌های آن به فناوری دید در شب می‌باشد.

دوربین مخفی فلتی

دوربین مدار بسته مخفی برای منزل

با ورود تکنولوژی دوربین مداربسته مخفی، دغدغه بیشتر افراد برای حفظ امنیت خانه بر طرف شد. زندگی‌های شلوغ امروزی و سکونت در مجتمع‌ها و منازلی که ما را در مجاورت همسایگانی ناشناخته قرار داده است‌ یکی از ضرورت‌های اصلی برای بکار بردن دوربین مداربسته مخفی در خانه می‌باشد. شاغل بودن مادران و حضور پرستاران بچه در خانه همیشه نگرانی‌های زیادی برای اهل خانه به همراه داشته است.

با وجود این تکنولوژی می‌توان با جاسازی‌یک دوربین مداربسته مخفی کوچک در دل‌یکی از عروسک‌های فرزندتان این نگرانی را کاهش دهید و اگر قصد مسافرت طولانی مدت دارید؛ می‌توانید با نصب ‌یکی از انواع مدل دوربین مخفی، چمدان خود را بسته و راهی سفر شوید و در هر نقطه‌ی جغرافیایی به سر می‌برید از طریق گوشی موبایل تصاویر زنده منزل خود را تماشا و در صورت مشاهده موارد مشکوک به پلیس اطلاع دهید.  برای نصب دوربین مداربسته مخفی در منزل بهتر است از متخصصان در این زمینه برای بررسی تعداد دوربین و مکان مناسب نصب آنها استفاده کنید.

مزایای نصب دوربین مخفی در خانه

ویژگی‌های دوربین های مداربسته مخفی

برای تهیه‌یک دوربین مداربسته مخفی بهتر است برای انتخاب صحیح با ویژگی‌های آنها آشنایی پیدا کنید تا بتوانید با دقت لازم‌یک سیستم مناسب خریداری و نصب کنید.

 • تنوع در شکل و اندازه
 • کوچک بودن دوربین مخفی
 • قابلیت نصب در وسایل مختلف
 • مجهز به وای فای برای ارسال اطلاعات
 • قابلیت کنترل از راه دور
 • مجهز به سیستم دید در شب
 • ذخیره تصاویر با کیفیت بالا
 • قابلیت اتصال مستقیم به برق

چرا ممکن است به دوربین مخفی احتیاج داشته باشید

دوربین های مخفی می توانند اهداف بسیاری از جمله فیلمبرداری مخفی و امنیت پنهانی را ارائه دهند.
از نظر فیلمبرداری مخفی ، ممکن است در مورد شخصی که مراقب یک خویشاوند سالخورده است مشکوک شوید.
دوربین مخفی هر ثانیه از هر روز ضبط می شود ، به این ترتیب می توانید بطور واضح ببینید چه اتفاقی می افتد در اتاق جایی که دوربین قرار دارد.

از دوربین های مخفی می توان برای اهداف امنیتی پنهانی استفاده کرد ،
زیرا می توانند به شناسایی سارقین یا افرادی که مایل به دست برد به اموال شما هستند ، کمک کنند.

دوربین لامپی | قیمت دوربین لامپی مخفی و خرید دوربین مخفی لامپی

ویژگی های دوربین مخفی

زیبایی واقعی دوربین نظارت مخفی این است که امروزه آنها در هر شکل و اندازه و با بسیاری از ویژگی های مفید عرضه می شوند.
اگر می خواهید برای محافظت از خاصیت خود ، دوربین مخفی را در قسمت خارج از مال خود برای اهداف نظارت قرار دهید ،

می توانید از این دوربین به عنوان بخشی از جعبه دزدگیر PIR (Passive Infra Red) استفاده کنید.

این کار باید توسط یک متخصص نصب شود ،اما آنچه انجام خواهد داد اینست که روی صفحه نمایش همه کارهایی که در خارج از اموال شما انجام می شود ضبط می کند.

این ایده آل زمانی است که شما می خواهید یک سیستم امنیتی برای استفاده طولانی مدت داشته باشید که با زنگ خانه شما همگام شود.
دوربین های مخفی نیز اکنون بسیار کوچک هستند و برای نظارت آسان پنهانی می توان در بسیاری از وسایل خانگی نصب کرد.

مواردی از قبیل زنگ دود ، رادیو ساعت ، ردیاب های حرکتی و تلویزیون ها می توانند

برای قرار دادن دوربین امنیتی پنهان شما استفاده شوند.

سرویس نصب دوربین مخفی

آنچه بسیار مهم است این است که شما دوربین امنیتی مخفی و تجهیزات مرتبط با آن را

به درستی توسط یک متخصص نصب کنید.

ما می توانیم یک سرویس نصب و راه اندازی ایمن و کاملاً سیمی را ارائه دهیم که دارای ارزش بسیار خوبی است

و شما را در همه زمان ها تحت پوشش و به روز نگه می دارد.
خدمات ما بسیار حرفه ای است و توسط اعضای دوست و کارآمد تیم نصب ما ارائه می شود.

علاقه مندی ها 0
مقایسه