مقالات دوربین مداربسته

ویژگی های اصلی مورد نیاز سیستم های دوربین مدار بسته

مخفف CCTV از کلمات آمده است:

Closed Circuit TeleVision.


مجوز برای تکنسین / کارگر نظارت.

در بسیاری از کشورها ، به عنوان مثال در لهستان ، کار ساخت سیستم های نظارت تصویری نیاز به مجوزهای ایالتی یا محلی ، به صورت مجوز و / یا امتیاز دارد.

روش کسب مجوز و امتیاز ، اسناد مورد نیاز و سپس نمونه کارتهای مجوز ، به عنوان نمونه ، در اینجا در مقررات لهستان نشان داده شده است: Regul. MSWiA.

ما روش زیر را برای پیاده سازی سیستم های دوربین مدار بسته توصیه می کنیم:


مطالعه نیازهای طرف قرارداد (مشتری) ؛
طراحی سیستم
انتخاب دستگاه های مناسب
نصب و راه اندازی سیستم
تحویل سیستم به مشتری ؛
تعمیر و نگهداری (کارکرد سیستم)


خصوصاً مهم ، و اغلب عناصر سیستم دوربین مداربسته توسط مشتریان و نصب کنندگان آن را نادیده می گیرند ، اطلاعات بصری در مورد سیستم نظارت عملیاتی است – عملکرد بازدارنده آن ممکن است برای بهبود امنیت جسم ضروری باشد. نمونه هایی از تابلوهای اطلاعات دوربین مداربسته را می توان در مقاله doorbinmakhfi مشاهده کرد


فقدان دستورالعمل های دقیق در مورد پارامترهای فنی تاسیسات نظارتی بحث های بسیاری ایجاد می کند ، خصوصاً هنگام مقایسه پیشنهادات ، بنابراین تعیین نیازهای اساسی ناشی از این آئین نامه می تواند بسیار مفید باشد.
پارامترهای فنی نصب نظارت برای رویدادهای جمعی ، همچنین راهنمایی برای طرفین قرارداد و نصب کنندگان نظارت بر شهر ، به ویژه در مورد اجازه دادن به مواد ، ضبط از طریق دادگاه است.


الزامات عملکردی


از یک طرف ، شرکتی که ساخت یک تأسیس را بر عهده می گیرد باید انتظار داشته باشد – با ابتکار عمل خود – پاسخ س questionsالات زیر را ، از طرف دیگر ، شخصی که سیستم را سفارش می دهد باید مطمئن باشد که یک شرکت مسئول نباید این کار را انجام دهد. هر چیزی تا زمانی که اطلاعات را بدست آورید:
12 سوال برای کسانی که قصد ساخت نصب دوربین مداربسته را دارند – یک مطالعه کوتاه موردی از نیازهای عملکردی:


چه نوع تهدیدهایی قرار است کنترل شوند؟


قرار است بر چه مناطقی نظارت شود؟


هدف از نظارت بر مناطق منفرد چیست؟


سطح اتوماسیون مورد نیاز چیست؟


هنگام نقض مناطق منفرد ، چه واکنشی از سیستم باید اعمال شود؟


چه مدت فیلم ها روی دیسک سخت ذخیره می شوند؟


دستگاه ها در چه شرایط محیطی باید کار کنند؟


چه روشی برای کنترل سیستم پیش بینی شده است؟


وضوح مورد نیاز و نرخ فریم تصاویر از مناطق مختلف چیست؟


محدوده کافی و سطح امنیتی انتقال سیگنال چیست؟


چگونه می توان آموزش کارکنان نظارتی / محافظان امنیتی را مدیریت کرد؟


چه نوع نگهداری سیستم مورد نیاز خواهد بود و چه کسی مسئول آن خواهد بود؟


سوالات فوق با تکیه بر اساس الزامات برنامه موجود در این نرم افزار شرح داده شد:

سیستم های نظارت بر دوربین مداربسته در برنامه های مرتبط با امنیت – EN 50132-7 (توضیحات گسترده تر آنها – به زبان لهستانی – در اینجا یافت می شود.)


هنجار EN 50132-7 فرآیندهای طراحی ، ساخت و استفاده از نصب دوربین مداربسته را توصیف می کند. رهنمودهای موجود در این نوع سند بسیار مهم هستند ، به همین دلیل ساختن نصب خوب بدون استفاده از قوانین غیرممکن است. هر نصب کننده و هر کسی که سیستم را سفارش می دهد باید استانداردهای کشوری را که قرار است نصب شود مطالعه کند.


سوالاتی درباره مسائل اساسی


محلی یا جهانی؟

استفاده از تکنیک های پردازش سیگنال دیجیتال امکان انتقال اینترنت را – بدون محدودیت دامنه – فراهم می کند. با این حال ، لازم است – از قبل در مرحله طراحی پروژه – ذخیره کانال مخابراتی خاص و پارامترهای آن (به عنوان مثال: پهنای باند ، آدرس IP ثابت). تصمیم گیری در مورد اینکه سیگنال ویدیویی در چه مرحله ای دیجیتالی می شود مهم است: در دوربین (به عنوان مثال دوربین وب) ، در وب سرور ویدیویی یا دستگاه های ضبط (کارت های DVR ، DVR های مستقل). انتقال سیگنال ویدئویی دیجیتال فرصت های جدیدی را برای نظارت از راه دور از مکان ها و اشیا فراهم می کند.


رنگ ، یا B / W؟

سیستم های پردازش و ضبط سیگنال دیجیتال امکان استفاده از دوربین های B / W ، رنگی و شبانه روزی (تغییر رنگ فرم به حالت B / W در نور کم) را در همان نصب فراهم می کنند. دستگاه های اخیر محبوب ترین هستند – آنها تصاویر رنگی را در روز و B / W در شب ارائه می دهند ، اغلب با استفاده از روشن کننده های اضافی IR.


سیستم های رنگی امکان مشاهده بهتر جزئیات و قابلیت شناسایی را دارند ، بنابراین از آنها برای مشاهدات جمعیت در خیابان ، مشتریان در سوپرمارکت ها و غیره استفاده می شود. با این حال ، دوربین ها حساسیت کمتری نسبت به دستگاه های B / W دارند ، بنابراین به طور کلی به نور بهتر نیاز دارند. حساسیت طیفی دوربین های B / W شامل محدوده مادون قرمز است که امکان مشاهده گسسته در طول شب را فراهم می کند (با استفاده از روشن کننده های IR). مزایای هر دو نوع در دوربینهای شبانه روزی فوق الذکر ترکیب شده است.


چه کیفیت تصویری؟

کیفیت تصویر به دوربین های مورد استفاده ، پارامترهای خطوط انتقال ، روش های پردازش سیگنال (عمدتا فشرده سازی) و همچنین پارامترهای ضبط و روش های تجسم بستگی دارد.


استفاده از یک عنصر / واحد با پارامترهای بدتر ، توانایی یا کیفیت کل سیستم را کاهش می دهد. دوربین های با وضوح استاندارد: تک رنگ – 460 خط ، رنگی – 380 خط قسمت اساسی در سیستم های مشاهده هستند. اما در مواردی که شناسایی افراد یا شماره پلاک خودرو و غیره مورد نیاز است ، باید از دوربین های با وضوح بالا استفاده کرد – به ترتیب 630 و 500 خط.


در شبکه های گسترده نیاز به توجه به تغییر شکل سیگنال ویدئویی برگشت ناپذیر مربوط به انتقال کابل است. به طور کلی ، هنگام استفاده از کابل مسی خوب ، کیفیت سیگنال تا 300-400 متر مشکل عملی ندارد. برای مسافت بیشتر باید از تقویت کننده های ویدئویی استفاده کرد. برای انتقال سیگنال آنالوگ و مسافت های طولانی تر – بیش از 1000 متر – باید از انتقال فیبر نوری استفاده شود.


انتخاب روش ضبط و ضبط کننده به همان اندازه مهم است. ضبط دیجیتال روی HDD این امکان را فراهم می کند که کیفیت خوب ماده ضبط شده ، صرف نظر از چند بار پخش ، حفظ شود. با این حال ، نوع و کیفیت فشرده سازی به شدت بر کیفیت تصویر تأثیر می گذارد.


و سرانجام ، تأثیر مانیتورها بر کیفیت تصویر: مانیتور باید حداقل دارای رزولوشن مشابه بهترین دوربین استفاده شده باشد.
کیفیت تصویر و تست آن در مقاله زیر با جزئیات شرح داده شده است (فقط نسخه لهستانی اما مجموعه ای جالب از تصاویر): آزمایش کیفیت تصویر در سیستم های دوربین مدار بسته.


کنترل از راه دور ، یا ثابت؟

قابلیت مشاهده جزئیات انتخاب شده از صحنه ممکن است یکی از ویژگیهای بسیار مهم برخی از سیستمهای مداربسته باشد. لزوم کنترل لنز (بزرگنمایی ، فوکوس ، عنبیه چشم) و تغییر وضعیت محرک های دوربین (مکانیزم های پان / شیب) نیاز به انتخاب دستگاه های PTZ مناسب و سیستم کنترل دارد.


در طی فرایند طراحی سیستم ، باید به یاد داشته باشید که نصب یک دوربین ثابت دیگر ممکن است راه حل بسیار ارزان تر و قابل اطمینان تری نسبت به اجرای واحد متحرک ، کنترل از راه دور (خرابی احتمالی قطعات مکانیکی و هزینه بسیار بالاتر دستگاه های PTZ) باشد. معرفی دوربین های مگاپیکسلی امکان بدست آوردن تصاویری از مناطق وسیع با جزئیات بسیار خوب را فراهم می کند. اپراتور می تواند به صورت دیجیتالی هر قسمت از تصاویر زنده یا ضبط شده را بزرگنمایی کند.


مقاومت در برابر آسیب. برخی از سیستم ها به ویژه در معرض آسیب قرار دارند ، بنابراین مهم است که استفاده از دستگاه های ویژه ای مورد توجه قرار گیرد ، به عنوان مثال: دوربین هایی با محفظه یا گنبدهای پلی کربنات (ترمینال ، مخازن مست) همچنین ارزش نصب دوربین های استتار ، مخفی شده در ساعت برای افزایش بصری تعداد دوربین ها ، ارزش استفاده از دوربین های ساختگی را دارد. همچنین ایمن سازی کابل که باید از برش محافظت شود ضروری است. نکته مهم دیگر این است که سیستم باید در برابر کور شدن توسط نور مستقیم مستقیم به دوربین عکاسی مقاوم باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *