پکیج دوربین مداربسته در واقع مجموعه ای از دوربین ها به علاوه تمامی تجهیزات و آموزش هایی است که کاربر و خریداری نهایی نیاز دارد تا سیستم امنیتی و مداربسته خودرا راه اندازی کند .
پکیج دوربین مدار بسته یکی از کامل ترین، امن ترین و مقرون به صرفه ترین راه ها جهت تامین و افزایش امنیت یک محیط، اداره، شرکت، سازمان و یا کارخانه و کارگاه و حتی منازل مسکونی است. احتمالا می پرسید چرا به جای دوربین مدار بسته بایستی از پکیج دوربین مدار بسته استفاده کنیم؟ ما در این مطلب می خواهیم با تمام زوایا، مزایا و فواید خرید پکیج دوربین مدار بسته آشنا شویم. لطفا تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

مزایای خرید دوربین مداربسته به صورت پک :

از مزایای خرید پک های دوربین مداربسته میتوان به اقتصادی بودن و همچنین نصب آسان آنها اشاره کرد . سایت دوربین مخفی علاوه بر فروش دوربین مداربسته به صورت تکی و پکیجی با کارشناسان خبره میتواند خدمات نصب دوربین ها و پکیج هارا در محل مورد نظر شما ارائه کند . همچنین برای شما خریدار محترم در داخل پکیج ها یک فایل آموزش بابت آموزش نصب برای راحتی و اطلاع از فرایند نصب قرار داده شده تا به وسیله آن در صورتی که نیاز دارید خود اقدام به نصب و راه اندازی سیستم مداربسته و امنیتی خود داشته باشید مشکلی از بابت راه اندازی نداشته باشید .

چرا پکیج دوربین مدار بسته بخریم؟

امروزه به جرات می توان گفت که در این موضوع که دوربین مدار بسته در تامین امنیت یک محیط نقش بسیار مهمی دارد اغلب مردم اتفاق نظر دارند ولی حال این سوال شاید برای شما پیش آید که چرا خرید پکیج دوربین مدار بسته را پیشنهاد می کنیم. خب ما به شما پاسخ این سوال را می دهیم. اولین و مهم ترین دلیلی که سبب افزایش محبوبیت و فروش پکیج دوربین مدار بسته در میان کاربران شده است ارزان و مقرون به صرفه بودن آن و همچنین تنوع قیمتی و امکانات آن است.
در یک پکیج دوربین مدار بسته، تعدادی از کاربردی ترین و قوی ترین دوربین های مدار بسته به همراه گیرنده ی آن ها قرار گرفته است که نسبت به خرید یک نوع دوربین مدار بسته ی خاص به تنهایی، بسیار بصرفه تر است. به عبارتی پکیج دوربین مدار بسته را می توان نوعی خرید اقتصادی دانست. ضمنا نصب این پکیج ها بسیار آسان تر از حالت معمولی است.

انواع پکیج دوربین مدار بسته در بازار

در حال حاضر و با توجه به افزایش فروش و محبوبیت پکیج های دوربین مدار بسته در میان خریداران و کاربران، شرکت های سازنده های دوربین مدار بسته دیگر نیز اقدام به تولید و ارائه ی پکیج های دوربین مدار بسته ی اختصاصی نموده اند که همین امر سبب افزایش تنوع در این پکیج ها و همچنین افزایش قدرت انتخاب مشتریان شده است.
در حال حاضر انواع پکیج دوربین مدار بسته به صورت زیر می باشند:
1. پکیج دوربین مدار بسته کابلی یا باسیم (معمولا ارزان تر از سایر پکیج ها)
2.پکیج دوربین مدار بسته بیسیم (دارای نصب آسان تر نسبت به سایر پکیج ها)
3.پکیج دوربین مدار بسته خانگی (دارای مصارف در محیط های محدودتر همچون منزل)
4.پکیج دوربین مدار بسته تحت شبکه (دارای قابلیت استفاده در بستر شبکه)
5.پکیج دوربین مدار بسته صنعتی و اقتصادی (دارای کیفیت و امکانات بالاتر و گران تر از سایر انواع پکیج ها)

پکیج دوربین مداربسته

پکیج دوربین مداربسته تحت شبکه

دوربین مداربسته  تحت شبکه یا دوربین آی پی IP  گونه ای از دوربین ها هستند که کارکرد آنها تفاوت زیادی با دوربین‌های مداربسته analogue دارد . دوربین های آیپی از بستر شبکه برای send دیتا بهره میبرند .

اولین دوربین آی پی با ساخت شرکت اکسیس در 27 سال پیش تولید و عرضه شد .

دوربین مداربسته آی پی IP در حقیقت گونه ای از رایانه های کوچک به حساب می آیند که این دوربین‌ها بعد از رسیو داده ها، تصاویر  از سنسور آنها عبور کرده و آن‌ها را به دیتاهای digital معادل سازی کرده و روی بستر شبکه ارسال میکنند.

استفاده ازبخش های تبدیل‌کننده در دوربین های شبکه و پیچیده شدن بیشتر این دوربین ها ، دلیل بر افزایش هزینه تولید آنها و همچنین قیمت بالاتر آنها شده است .

در شرکت های تولید دوربین مداربسته ، دوربین های آی پی تحت شبکه منحصر شرکت ارسال داده و دریافت داده میکنند و این کار باعث میشود تا خریداران نتوانند در سیستم حفاظتی خود از تعداد زیادی دوربین با مارک ها و برند های مختلف استفاده کنند.

نقاط قوت

 •  دوربین‌های ip میتوانند به سادگی در تمام بخش های شبکه انتقال پیدا کنند .
 • امکان پیاده سازی انواع واکاوی و پردازش دیتا در این دوربین ها وجود دارد مانند تشخیص پلاک ،تشخیص چهره تشخیص عبور از خط و…
 • در صورت استفاده از پی ا ای میشود برق دوربین هارا از طریق یک سیم و کابل تامین کرد
 • کیفیت تصویر دورین های شبکه نسبت به آنالوگ بسیار بهتر  است

پکیج دوربین مداربسته بی سیم

پکیج دوربین مداربسته

این پکیج دوربین مداربسته با هدف نصب ساده تر ایجاد شده است . نوع دوربین های استفاده شده در این پکیج قابلیت این را به خریداران و استفاده کنندگان میدهد تا در اماکنی که سختی کابل کشی وجود دارد از آنها استفاده کنند .

همچنین در بعضی از اماکن نیاز به جابه جایی دوربین ها زیاد بوده و استفاده از دوربین هایی که سیستم کابلی دارند میتواند بسیار دردسر ساز و همچنین هزینه زا باشد .

از جمله مکان هایی که نیاز به دوربین مداربسته بی سیم دارند میتوان به ساختمان های نیمه کاره اشاره کرد زیرا با اتمام هر بخش از پروژه دوربین ها قابلیت انتقال به جای جدید را به سهولت فراهم میکنند.

امکان خرید پکیج دوربین مداربسته بی سیم در انواع پک های شرکتی و متفرقه وجود دارد تفاوت پک های شرکتی با پکیج های متفرقه در یکپارچگی و یکسان بودن برند و مارک تمام قطعات دوربین مداربسته است برای مثال در پکیج های شرکتی مارک تمام دوربین ها و دستگاه دی وی آر از نوع لانگسی یا داهوا یا هایک ویژن بوده که این خود میتواند عمر کارکرد و بهینه بودن را برای سیستم امنیتی نظارتی شما بالا ببرد.

پکیج دوربین مداربسته خانگی

پکیج دوربین مداربسته

پکیج دوربین مداربسته خانگی با هدف مراقبت از کودکان سالمندان و همچنین نظارت بر سرپرست ها در نظر گرفته شده اند .

در این پکیج سعی بر تعداد دوربین کمتر و همچنین سهولت استفاده در نظر گرفته شده است . این پک دوربین مداربسته قابلیت استفاده در آشپزخانه ها فست فودها و همچنین محیط هایی با وسعت و متراژ کمتر را دارد .

پکیج دوربین مداربسته اقتصادی

پکیج دوربین مداربسته

در این پکیج اولویت بر استفاده حداقلی از دوربین مداربسته و همچنین هزینه کمتر تمرکز شده است. در برخی از مکان ها فقط نیاز به دیدی کلی همچنین تعداد دوربین کم نیاز است که در این پکیج سایت دوربین مخفی این امر رعایت شده است .

پکیج دوربین مداربسته صنعتی

در مکان هایی با وسعت زیاد نیاز به کارگذاشتن تعداد زیادی دوربین و همچنین نیاز به استفاده از تجهیزاتی با در نظر گرفتن امکان اضافه و کم شدن دوربین ها است .

در نصب پکیج های دوربین مداربسته صنعتی باید به کیفیت دوربین ها و مقاوت آنها در برابر گرد و غبار اهمیت ویژه ای قائل شد زیرا معمولا این دوربین ها در ارتفاع بلند تری نسبت به سایر دوربین ها و در شرایط محیطی سخت تر قرار خواهند داشت پس برای جلوگیری از مشکلات پیش آمده میبایست درابتدای نصب این دو فاکتور اصلی را در خرید پکیج مناسب در نظر داشت.

ما در سایت دوربین مخفی این پکیج را برای سهولت در خرید و همچنین دوری از سردرگمی خریداران از بابت همخوانی انواع تجهیزات نظارتی با یکدیگر ایجاد کرده ایم .

پکیج دوربین مداربسته داهوا

برند داهوا یکی از پرطرفدار ترین برند دوربین مداربسته در ایران میباشد همانطور که به محبوبیت این برند اضافه میشود تقاضا برای خرید دوربین های داهوا نیز افزایش پیدا میکند . دوربین های داهوا با توجه به پشتیبانی مناسب در ایران از سهولت تهیه و تعمیر پذیری بالایی برخوردار هستند . معمولا برای خرید به صرفه تر از این برند توصیه میشود سیستم امنیتی خود را به صورت پکیجی خریداری کنید که . پکیج دوربین مداربسته داهوا در ایران معمولا به صورت متفرقه توسط فروشندگان تهیه میشود به این صورت که برای مثال 4 عدد دوربین مداربسته به همراه دی وی آر در یک پکیج تحت عنوان پکیج 4 عددی دوربین داهوا 2 مگاپیکسل عرضه میشود  . که این امر میتواند در قیمت نهایی تاثیر گذار باشد و خرید آن به نفع مشتریان تمام شود.

ست دوربین مداربسته

پکیج دوربین مداربسته هایک ویژن

پکیج دوربین مداربسته هایکوی/زن هم مانند برند داهوا از محبوبست خوبی برخوردار است زیرا در طول سال های فعالیت هایکویژن داخل ایران دوربین های دولیدی این شرکت امتحان خود را پس داده و با کیفیت ظاهر شده است همین مورد باعث شده تا فروشندگان دوربین مداربسته و نصاب های دوربین مداربسته این مارک از دوربین حفاظتی را به مشتریان خود پیشنهاد دهند . پکیج های تهیه شده از سمت هایک ویژن و یا فروشندگان معمولا در تعداد 4 عدد 8 عدد بیشترین فروش را دارند زیرا این تعداد از دوربین برای اکثر فضاهای داخلی با توجه به نوع دوربین و مگاپیکسل آن جوابگو خواهد بود .

پکیج 4 عددی دوربین مداربسته هایک ویژن

 • پکیج 4 عددی دوربین هایک ویژن
 • پکیج 8 عددی دوربین هایک ویژن
 • پکیج 16 عددی دوربین هایک ویژن

پک دوربین

روش نصب پکیج دوربین مدار بسته

با توجه به اینکه روش نصب پکیج دوربین مدار بسته های مختلف، ممکن است تفاوت هایی با هم داشته باشد لذا در اغلب مواقع کاربران در زمان نصب دچار مشکلاتی می شوند. در زیر به دو روش نصب پکیج دوربین مدار بسته اشاره کرده ایم:
1. نصب پکیج دوربین مدار بسته توسط کاربر با مطالعه دفترچه راهنما یا مشاوره تلفنی با پشتیبانی
2.نصب پکیج دوربین مدار بسته توسط پشتیبانان شرکت سازنده به صورت حضوری

طبیعتا در روش اول، هزینه های نصب بسیار کاهش می یابد. برخی شرکت ها در زمان ارائه ی خدمات و فروش پکیج دوربین مدار بسته، نصب پکیج را در محیط یا محیط های مد نظر مشتریان به صورت رایگان انجام می دهند و برخی دیگر هزینه ای بابت نصب و حتی ایاب و ذهاب نیز ممکن است از مشتریان دریافت کنند.

کدام پکیج دوربین مدار بسته را بخریم؟

یکی از مهم ترین و متداول ترین سوالی که اغلب کاربران در هنگام خرید پکیج دوربین مدار بسته ممکن است برایشان پیش بیاید این است که چگونه بهترین پکیج را انتخاب کنیم؟ توجه داشته باشید که در زمان خرید پکیج دوربین مدار بسته در صورتی که به نکات زیر توجه کافی داشته باشید بی شک بهترین پکیج را خریداری و انتخاب خواهید کرد.
1.یک پکیج دوربین مدار بسته ی خوب باید دارای گارانتی یا کارت ضمانت باشد.
2.به اصل یا تقلبی بودن محصول کاملا توجه داشته باشید و از پلمپ بودن محصول اطمینان حاصل نمایید.
3.ابتدا محیطی که قرار است دوربین ها در آن نصب شوند را انتخاب و تمام زوایای مورد نظر را بررسی نمایید.
4.فراموش نکنید که در اغلب مواقع کیفیت تصویر یا فیلم ضبط شده در دوربین های مدار بسته آنالوگ نسبت به سایر دوربین ها پایین تر است.
5.مولفه هایی همچون قدرت زوم دوربین، قابلیت وای فای و همچنین کنترل از راه دور دوربین را قبل از خرید بررسی نمایید.
6.فراموش نکنید که نصب پکیج های دوربین مدار بسته بیسیم سریع تر و آسان تر از سایر پکیج هاست.
7.به چرخشی یا ثابت بودن دوربین ها نیز توجه کافی داشته باشید.
8.به نوع دوربین های درون پکیج حتما توجه لازم را در نظر بگیرید.
9.برخی دوربین ها دارای قابلیت دید در شب هستند و در صورت لزوم به این نکته نیز توجه نمایید.
10.به قابلیت و میزان حافظه داخلی دستگاه یا دوربین مدار بسته نیز دقت کنید.

چند برند معروف سازنده پکیج دوربین مدار بسته در بازار ایران

 • پکیج دوربین مدار بسته هایک ویژن
 • پکیج دوربین مدار بسته داهوا
 • پکیج دوربین مدار بسته هایلوک
 • پکیج دوربین مدار بسته های تک
 • پکیج دوربین مدار بسته برایتون
 • پکیج دوربین مدار بسته فول اچ دی

تفاوت پکیج های دوربین مدار بسته برندهای مختلف

امروزه اغلب پکیج های دوربین مدار بسته دارای 4 الی 16 دوربین هستند. این پکیج ها به صورت 4 دوربینه، 8 دوربینه و 16 دوربینه عرضه می شوند. کیفیت تصاویر و فیلم های ضبط شده ی دوربین های مدار بسته درون این پکیج ها هم بسیار متنوع و متغییر است ولی بسیاری از آن ها دارای دوربین هایی با کیفیت 5 مگا پیکسل هستند. البته انواع ضعیف تر نیز دارای دوربین 2 مگا پیکسلی اند.
از دیگر تفاوت ها می توان به قابلیت ها یا امکانات دوربین های درون پکیج همچون قابلیت اتصال به وای فای، بیسیم یا باسیم بودن، قابلیت دید در شب، قابلیت کنترل از راه دور با موبایل یا ریموت و… اشاره کرد.

سخن نهایی درباره پکیج دوربین مدار بسته

در این مطلب با پکیج دوربین مدار بسته، کاربردها و انواع آن بیشتر آشنا شدیم. لازم است که در صورت نیاز به خرید پکیج دوربین مدار بسته به نکات ذکر شده توجه ویژه شود تا سطح رضایت کاربر از انتخاب و خرید خویش افزایش یابد.
با توجه به اینکه بسیاری از پکیج های دوربین های مدار بسته، از خارج وارد کشور می شوند و با توجه به نوسانات شدید نرخ ارز، طبیعتا دوربین های ایرانی از لحاظ قیمتی نسبت به سایر رقبای خارجی ممکن است ارزان تر هم باشند.
امیدواریم که نکات ارزشمندی را در این مطلب در اختیار شما عزیزان قرار داده باشیم. لطفا با ارائه ی نظرات و پیشنهادات و انتقاداتتون ما رو در بهبود کیفیت مطالب سایت یاری کنید.

خلاصه مطالب صفحه