مقالات دوربین مداربسته

فرم کامل دوربین مدار بسته و سایر مواردی که شما به آنها اهمیت می دهید

دوربین مداربسته

شکل کامل دوربین مداربسته تلویزیون مدار بسته است. اما ”مدار بسته” به چه معناست؟

علاوه بر دوربین امنیتی دوربین مدار بسته که معمولاً شناخته می شود ، نام کامل دوربین مدار بسته برای اهداف دیگر چیست؟

و آیا وقتی دوربین مدار بسته را در گوشه خیابان می بینید ، آیا تا به حال به چگونگی عملکرد یک سیستم مداربسته فکر کرده اید؟

اگر علاقه مند هستید ، برای دریافت پاسخ سریع به مطالعه ادامه دهید. و همچنین ، حقایق جالب کمتر شناخته شده دیگری در مورد دوربین های مداربسته در این وبلاگ خواهید یافت.


فرم کامل دوربین مداربسته تلویزیون مدار بسته است.

این سیستمی است که برای انتقال سیگنال های ویدئویی از دوربین های مدار بسته به مانیتور یا ضبط کننده استفاده می شود. این مدار “مدار بسته” نامیده می شود زیرا سیگنالها به صورت عمومی پخش نمی شوند ، اما توسط برخی از کاربران مجاز به آنها دسترسی می یابند.

بر این اساس ، فرم کامل دوربین های مداربسته دوربین های مدار بسته تلویزیونی هستند.

به دلیل کاربرد گسترده سیستم های مدار بسته در صنعت امنیت ، دوربین های مدار بسته عمدتا به دوربین های امنیتی برای نظارت بر خانه و مشاغل مراجعه می کنند.

در زیر اختصارات مهم دیگر مربوط به دوربین های مدار بسته برای اطلاعات شما وجود دارد.

دوربین مدار بسته PTZ به صورت کامل: دوربین مدار بسته بسته / شیب / زوم
دوربین مدار بسته DVR فرم کامل: ضبط ویدئو دیجیتال دوربین مدار بسته
دوربین مدار بسته NVR فرم کامل: ضبط فیلم شبکه دوربین مدار بسته
دوربین مداربسته PIR فرم کامل: دوربین مدار بسته مادون قرمز منفعل
فرم دوربین مدار بسته PoE به صورت کامل: برق بیش از دوربین های مدار بسته مدار اترنت
دوربین مدار بسته IR بصورت کامل: دوربین های مدار بسته مادون قرمز


حقایق جالب درباره دوربین های مداربسته

اولین برنامه مستند از سیستم دوربین مداربسته به سال 1942 برمی گردد – بیش از آنچه تصور می کنید. والتر بروخ ، مهندس برجسته آلمانی ، سیستمی را طراحی و نصب کرد که با استفاده از دوربین های مداربسته پرتاب موشک های V2 را بر روی مانیتورها مشاهده می کرد.

تا سال 1949 که برای اولین بار از سیستم دوربین مدار بسته به صورت تجاری استفاده شد. در آن سال ، یک شرکت آمریکایی Vericon را راه اندازی کرد تا فرآیندهای خطرناک صنعتی را تحت نظر داشته باشد یا از نزدیک عمل جراحی را برای دانشجویان انجام دهد.

به لطف فناوری دوربین مداربسته ، مخاطبان می توانند در دهه 1970 از پخش ورزشی با هزینه پرداخت به ازای هر بازدید لذت ببرند. مبارزه “The Rumble in the Jungle” به تنهایی 50 میلیون بیننده دوربین مداربسته را در آن زمان در سراسر جهان کاهش داد – یک اتفاق کاملاً تاریخی!

سیستمهای مداربسته بدوی در نظارت امنیتی اعمال نمی شد تا اینکه 1968 که نیویورک برای مبارزه با جرم برای اولین بار دوربینهای فیلمبرداری را نصب کرد. از آن زمان ، دوربین های مدار بسته شروع به گسترش در سراسر جهان – به سرعت و غیرقابل توقف کردند.

بیش از 350 میلیون دوربین مدار بسته در سراسر جهان عمدتاً برای نظارت بر امنیت در مناطق عمومی یا خانه های خصوصی وجود دارد – یک مقدار واقعا عظیم!

اگر در آمریکا باشید ، بیش از 200 بار در روز توسط دوربین های امنیتی اسیر می شوید – تعجب آور نیست اگر بدانید که هر 10 نفر در آمریکا بیش از یک دوربین امنیتی دارند.

افراد در کشورهای مختلف ممکن است نام های مختلفی برای دوربین های امنیتی مانند دوربین های مدار بسته یا دوربین های IP داشته باشند. انگلیسی ها ترجیح می دهند وقتی از دوربین های مداربسته نام می برند از “دوربین های مدار بسته” استفاده کنند

اکثر دوربین های مداربسته دوربین های IP هستند که به اینترنت متصل می شوند و در هر مکانی که اینترنت در دسترس باشد می توان به آنها دسترسی داشت. این بدان معناست که دوربین های مداربسته دیگر کاملاً “مدار بسته” نیستند.


دوربین های مداربسته چگونه کار می کنند


سیستم دوربین مداربسته در ابتدا فقط از دوربین های امنیتی و مانیتور تشکیل شده است. پس از آن ، واحدهای ضبط مختلف برای ذخیره و بررسی فیلم بیرون می آیند.

یک سیستم دوربین مدار بسته ، با فرم کامل به زبان انگلیسی به عنوان سیستم دوربین مداربسته مدار بسته ، در نمودار زیر نشان داده شده است
دوربین های امنیتی برای گرفتن جریان زنده از طریق لنز استفاده می شوند. پس از سال ها پیشرفت ، دوربین های مدار بسته می توانند تصاویر با وضوح بالاتر و صدای واضح تری ارائه دهند.

حتی در تاریکی مطلق شب ، دوربین های امنیتی با فناوری دید در شب رنگی نیز می توانند تصاویر واضح را با رنگ واقعی ببینند.

علاوه بر این ، بیشتر دوربین های مداربسته مجهز به سنسورهای تشخیص حرکت می توانند باعث

ایجاد هشدار در هنگام حرکت انسان شوند. آنها یک محافظ قابل اطمینان در برابر سرقت و سرقت هستند.

دوربین های مدار بسته پس از ضبط فیلم یا صدا ، سیگنال هایی را برای ثبت و پخش لحظه های اصلی به ضبط کننده های دوربین امنیتی منتقل می کنند.

DVR ها یا NVR ها اغلب در سیستم دوربین مدار بسته استفاده می شوند و ضبط قابل اعتماد 24/7 را انجام می دهند.

توجه: برخی از دوربین های مدار بسته مدار سطح بالا (فرم کامل دوربین های مداربسته) ، دارای کارت micro SD (شیار) برای ذخیره سازی محلی وقایع حین تشخیص هستند.

کلیپ های ویدئویی ضبط شده در DVR ها / NVR ها یا کارت های SD می توانند در هر زمان در تلفن همراه ، رایانه یا مانیتور تلویزیون پخش شوند ، حتی شما خیلی دور هستید.

انواع دوربین های مدار بسته چیست؟


دوربین های مدار بسته را می توان بر اساس عوامل مختلف در گروه های مختلف طبقه بندی کرد.

به عنوان مثال ، از نظر رسانه های انتقال سیگنال ، دوربین های مدار بسته را می توان به موارد زیر تقسیم کرد:

دوربین های مداربسته آنالوگ
دوربین های مدار بسته IP


برخلاف سیستم های آنالوگ ، دوربین های امنیتی IP با تصاویر بسیار واضح تر ، دسترسی از راه دور آسان ، نصب انعطاف پذیر و قیمت های مقرون به صرفه ، به جریان اصلی در صنعت امنیت تبدیل شده اند و از شما محافظت ، آسایش و آسایش خاطر بیشتری را ارائه می دهند.

با توجه به نحوه اتصال دوربین های IP به اینترنت ، وجود دارد

دوربین های مدار بسته
دوربین های نظارتی PoE
دوربین های مدار بسته WiFi
شما می توانید یک نوع دوربین مدار بسته متناسب با شرایط خود انتخاب کنید.

به عنوان مثال ، در مکان های فاقد شبکه روتر مانند RV ها ، قایق ها و خانه های تعطیلات یا حتی در طبیعت وحشی ، دوربین های مدار بسته سلولی مانند Reolink Go ، بهترین گزینه هستند.

و می توانید از دوربین های امنیتی PoE یا دوربین های امنیتی WiFi در مناطقی که به اینترنت وای فای خانگی مانند راهروها ، درگاه ها یا ویترین فروشگاه ها دسترسی دارند استفاده کنید.

علاوه بر این ، دوربین های مدار بسته را می توان بر اساس منابع یا اشکال قدرت آنها طبقه بندی کرد. می توانید اطلاعات بیشتری راجع به انواع دوربین مداربسته در پست قبلی ما بخوانید.


چرا از دوربین مدار بسته استفاده می شود


دوربین های مدار بسته ، مخفف دوربین های مداربسته تلویزیونی ، برای اهداف مختلف در محدوده وسیعی اعمال می شوند.

پیشگیری و کشف جرم


استفاده اصلی از دوربین مداربسته مدار بسته (دوربین مدار بسته در حالت کامل) هشدار و بازدارندگی از سارقین ، سارقان و سایر مجرمان است.

به عنوان مثال ، Reolink Argus 2 دارای یک آشکارساز حرکت PIR و یک دزدگیر آژیر داخلی است. هنگام تشخیص حرکات مهاجمان ، می تواند صدای آژیرهایی را که بازدارنده م effectiveثر برای جنایت هستند ، ایجاد کند.

در همان زمان ، Argus 2 اعلان های فوری فشار یا ایمیل را به تلفن همراه شما می فرستد تا شما اقدامات واکنشی انجام دهید و از خواص خود محافظت کنی

مراقبت از بزرگان ، کودکان و حیوانات خانگی


بسیاری از خانواده ها برای نگهداری از بزرگترها ، کودکان یا حیوانات خانگی از دوربین های مداربسته تلویزیونی ، یعنی شکل کامل دوربین های مدار بسته ، در خانه استفاده می کنند. پس از نصب مناسب ، می توانید در صورت سقوط بزرگترها ، بچه ها با خیال راحت به خانه برسند یا حیوانات خانگی غذا به موقع غذا بخورند ، در دوربین های مداربسته بررسی کنید.

لحظه های ارزشمند را ثبت کنید


لحظه های زیبای زندگی به لطف دوربین های مداربسته شما که همیشه می توانند اتفاق باورنکردنی ، به یاد ماندنی یا حتی دیوانه وار را مشاهده و ضبط کنند ، از دست نخواهند رفت و تاری نمی شوند.

می توانید هر زمان که بخواهید با گلوله های برفی با بچه ها یا مهمانی جالب هالووین روی تلفن خود مرور کنید یا برای تهیه نسخه پشتیبان ، آن را در رایانه خود بارگیری کنید.

استفاده تجاری


نظارت بر مناطق حیاتی مانند ویترین فروشگاه ها ، دفاتر یا انبارها به طور عمده به سیستم تلویزیون مدار بسته (فرم طولانی دوربین مداربسته) برای مراقبت از خواص شما یا بهبود بهره وری کارمندان نیاز دارد.

مهم نیست که شما صاحب مشاغل کوچک یا بزرگ هستید ، با یا بدون دسترسی به اینترنت ، می توانید از مناسب ترین دوربین امنیتی در این وبلاگ الهام بگیرید.

پاداش: برای بررسی کاربردهای جالب و باورنکردنی دوربین های مداربسته اینجا را کلیک کنید.

اگر ایده دیگری در مورد معنای دوربین مداربسته در صنعت امنیت ، انواع و کاربردهای آن دارید ، لطفا در مورد نظرات خود در زیر نظر دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *