مقالات دوربین مداربسته

تاریخچه دوربین مداربسته – از سال 1942 تاکنون

اخبار 2 سپتامبر 2014

دوربین مداربسته اکنون چیزی است که ما آن را مسلم می دانیم. بسیاری از اماکن ، خیابان ها و حتی خانه ها از چنین فناوری برخوردار هستند و این چیزی است که ما پذیرفته ایم و انتظار داریم.

مشاغل و مصرف کنندگان می توانند از مزایای استفاده از آن برای تقویت امنیت و افزایش آرامش خاطر بهره مند شوند.

البته ، سیستم های مدار بسته موجود امروزه بسیار متفاوت از نسخه های قبلی است. در اینجا خلاصه ای سریع از تکامل این فناوری آورده شده است.

نظارت زنده

اولین استفاده مستند از فناوری دوربین مداربسته در آلمان در سال 1942 بود. این سیستم توسط مهندس والتر بروخ طراحی و برای نظارت بر موشک های V-2 تنظیم شد. این فناوری تا سال 1949 به صورت تجاری راه اندازی شد. در آن سال ، یک پیمانکار دولت آمریکا به نام وریکون شروع به تبلیغ سیستم کرد
این راه حل های ابتدایی شامل دوربین ها و مانیتورها هستند و فقط برای نظارت زنده می توانند استفاده شوند. آنها اجزایی نداشتند که به کاربران امکان ضبط تصاویر را می داد.

ضبط های ویدئویی بدوی

بعداً ، سیستم های ضبط اولیه حلقه به حلقه برای حفظ اطلاعات جمع آوری شده معرفی شدند. با این حال ، نوارهای مغناطیسی باید به صورت دستی عوض می شدند ، این یک روند دشوار ، غیر قابل اعتماد و پرهزینه بود. اپراتورها باید نوار را از حلقه حلقه از طریق ضبط و بر روی یک محصول واقعی خالی بپیچند. جای تعجب نیست که چنین سیستم هایی نادر بودند.

ظهور دستگاه های صوتی تصویری

هنگامی که ضبط کاست های ویدئویی (VCR) در دهه 1970 به طور گسترده در دسترس قرار گرفت ، تحول عمده ای در تاریخ دوربین های مدار بسته رخ داد. این فناوری به سرعت در سیستم های نظارتی گنجانیده شد و راهی جدید برای استفاده از دوربین ها ارائه داد.

دیگر نیازی به نظارت مستقیم مردم بر روی صفحه نمایش ها نبود. در عوض ، سیستم ها می توانند تنظیم و رها شوند تا توسط خود آنها اداره شوند. سپس کاربران می توانند اطلاعات ثبت شده را به دلخواه و در هر زمان که بخواهند بررسی کنند. همین امر باعث محبوبیت دوربین مداربسته در بین مشاغل شد.

با این حال ، توجه به این نکته مهم است که این راه حل ها کاملاً ایده آل نیستند. نوارها باید به طور منظم تغییر کرده یا دوباره نوشته می شدند. اگر کاربران می خواستند اطلاعات را برای مدت زمان طولانی ذخیره کنند ، مجبور بودند کتابخانه ای از نوارها را نگه دارند.

مالتی پلکسینگ


پیشرفت قابل توجه دیگری در تاریخ دوربین های مدار بسته در دهه 1990 رخ داد ، زمانی که راه حل های مالتی پلکس در دسترس قرار گرفت. این فناوری اجازه می دهد تا سیگنال های ویدئویی تعدادی از دوربین های مداربسته با هم ترکیب شده و در یک مانیتور نمایش داده شوند. به عنوان مثال ، به این معنی است که اگر شرکتی دارای چهار دوربین امنیتی باشد ، هر یک از این سیگنال های ویدیویی توسط مالتی پلکسر هماهنگ شده و در همان نوار ضبط می شوند.

این گام به جلو راهکارهای دوربین مداربسته را کارآمدتر کرد و به افزایش محبوبیت آنها کمک کرد.

دیجیتال شدن

پیشرفت در فناوری دیجیتال از اوایل هزاره منجر به پیشرفتهای بیشتر شده است. VCR ها با ضبط کننده های ویدئویی دیجیتال (DVR) جایگزین شده اند و باعث می شوند سیستم های دوربین مداربسته ساده تر و کاربرپسندتر شوند. مالتی پلکسرها اکنون در این راه حل ها تعبیه شده اند ، به این معنی که کیت ها به راحتی نصب و کار می کنند. سیستم های دیجیتال همچنین نیاز به نوارهای ویدئویی را برطرف کرده است ، به این معنی که سازمان ها برای ذخیره اطلاعات دیگر مجبور نیستند نوارها را ذخیره کنند.

NVR ها

در صورت بروز بودن به روز ، خرید دستگاه ضبط ویدیوی شبکه (NVR) امکان پذیر است. این سیستم ها با رمزگذاری و پردازش فیلم در دوربین ها و سپس پخش فیلم ها به NVR برای ذخیره سازی یا مشاهده از راه دور کار می کنند. این راه حل ها به ویژه برای شرکت های دارای مکان های سایت بسیار مفید است زیرا به کاربران اجازه می دهد تا بخشهای مختلف را هر بار در شبکه یا اینترنت با سهولت بیشتری و با کیفیت بالاتر از اجازه مشاهده از راه دور با DVR مشاهده کنند.

با توجه به ویژگی های چشمگیر محصولات دوربین مداربسته و سهولت استفاده از آنها ، جای تعجب نیست که این فناوری به شدت مورد تقاضا قرار گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *